BİZ KİMİZ?

 

ATA TEKNOLOJİ, 2002 yılında Dokunmatik Ekranlı Bilişim Sistemleri tasarım ve üretimi amacıyla kurulmuştur. İki ana faaliyet konumuz bulunmaktadır . Bunlardan biri Dokunmatik Ekranlı Bilişim Sistemleri üretim ve satışı , diğer faaliyet alanımız Teknolojik Ekipman (Bilişim sistemleri , Görünt-Ses-Show sitemleri) kiralamadır.

Şirketimiz ,10 yılı aşan ticari hayatında; üretici olarak bine yakın kurum ve şirkete, 30’dan fazla ürün tasarımı ve binlerce ürünle ulaştı. Teknoloji kiralama işimizde ise yine binden fazla kurum ve şirkete binlerce kiralama operasyonu yaptık.

ATA TENOLOJİ , kendi ürünlerini tasarlarken, kendi dokunmatik teknolojisini geliştirdi ve bununla ilgili yurtiçi ve yurtdışı patentler aldı. 

Patentli teknolojisinin hayata geçirilebilmesi için Tübitak Ar-Ge ve patent desteğine layık görüldü. 

Ürünlerinde kullandığı, metal ve yumuşak malzemelerin işlenmesi için makine parkuru kurdu. 

Tüm ürünlerinin tasarımlarının montajının tamamı, parça üretiminin %90’ı kendi bünyesinde gerçekleşmektedir. 

Bilişim sektörü ithalat bağımlısı bir sektördür.

Ülkemizde maalesef “mouse” bile üretilmezken, Ata Teknoloji estetik ve fonksiyonel bilişim ürünleri ile ülkemizde DEĞER üretmektedir. 

Kolay olan , ithal et-al-sat modeli yerine , üretici olmanın tüm zorluklarına rağmen gerçek teknolojiyi tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz.

ATA TEKNOLOJİ LTD. üretimini, DOKUNMATİK EKRAN TEKNOLOJİLERİ LTD. ise genel dağıtıcılığını üstlenen; ATA KİRALAMA ise kiralama operasyonlarını sunan genç, dinamik mühendislik şirketleri olarak , tecrübesine, teknik altyapısına ve ülkesine güveniyor.


15.09.2013-15.46 tarihinde eklendi.